Przystań
Terapeutyczna

SPECJALISTYCZNE GABINETY
PSYCHOTERAPEUTYCZNE I PSYCHOLOGICZNE

PSYCHOTERAPIA MAŁŻEŃSKA


Każda para staje w obliczu trudności, które utrudniają wzajemne utrzymanie bliskich i przynoszących satysfakcję relacji. W niektórych przypadkach staje się to tak dużym problemem, że partnerzy nie potrafią znaleźć nici porozumienia w kluczowych dla związku sprawach. Często spotykają się z niezrozumieniem, odrzuceniem, krytyką i niechęcią ze strony drugiej osoby. Nawet mało istotne powody wywołują bardzo poważne kłótnie i konflikt, który coraz ciężej zażegnać. Niektóre pary uznają, że nie podejmując pewnych tematów i unikając drażliwych kwestii unikną tego problemu, jednakże na dłuższą metę takie podejście nie przynosi żadnego rozwiązania. Bez zaangażowania obu partnerów, szczerości i otwartości na potrzeby drugiej osoby bardzo trudno stworzyć dobry udany, trwały i bliski związek.

para układająca dłonie w kształt serca

Celem terapii małżeńskiej (par) jest przywrócenie takiego funkcjonowania małżeństwa/pary, w którym obie strony będą czuły się satysfakcjonująco. Psychoterapia małżeńska, (także par) polega na przeprowadzeniu spotkań, w których uczestniczą obydwie osoby ze związku oraz psychoterapeuta. Pierwszym etapem psychoterapii małżeńskiej jest określenie występujących związku problemów oraz trudności, a następnie wspólne ustalenie przyczyn ich powstawania. Kolejnym krokiem jest wspólne znalezienie rozwiązania i dążenie do wyeliminowania lub umniejszenia wagi problemów, doprowadzając w ostatecznym etapie do stworzenia podstaw i fundamentów, na których będzie można odbudować zniszczone relacje na trwalszym i zdrowszym poziomie.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, czy też pytania dotyczące psychoterapii – zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź przez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.

psychoterapia indywidualna,
psychoterapia małżeńska (par),
psycholog dziecięcy.